Odlož tíhu 

Navrať se k tomu, co tvé tělo přirozeně ví

 Tekutinové tělo a psoas (bedra, sval duše)


sobota a neděle  3. - 4. srpna  2024

sobota 10.30 - 18h a neděle od 9.15 do 16.30h  v Rychnově nad Kněžnou 

                     

Sebeléčení těla i duše

Záměrem praktického semináře je uvolnění nezdravého napětí v oblasti beder, zad, kyčlí a ramen,

prostor pro vaši vlastní zkušenost s moudrostí těla, 

uvolnění přetížení nervového systému 

a uvolnění limitů, které se o nás kdy snažily...otevření nových prostorů kreativity.


psoas - sval duše
psoas - sval duše

Fluidnost, která je zdravá 

Naše vnitřní prostředí je přirozeně tekuté, jenže každé trauma (v širokém slova smyslu, stres...) nás odpojuje od vědomí těla (přestáváme cítit - bolest, ale i radost) a vnitřní prostředí gelovatí, tuhne.

 Praxí s tekutinovým tělem (víc než cvičení je to prožívání a otevřená pozornost, přítomnost v těle) se znovu stáváme tekutými, aby se uzdravení mohlo dít v hlubokých vrstvách nás samotných, na úrovni těla (buněčný metabolismus apod.) i emocí, duše. 

Je to forma autoterapie, která nás navrací k sobě samým laskavě a hluboce.

tekutost je pro naše tělo přirozená
tekutost je pro naše tělo přirozená

Jedná se o jemnou, pomalou, hluboce uvolňující praxi, s sebou je potřeba podložka (deka, jogamatka, podložka na pláž), dvě deky (jedna na podložku, druhá na přikrytí), malý overball (průměr 22-26cm) a ideálně i podsedák (nějaký pevný polštář apod., dá se nahradit i třeba jednou z těch dek). 

S sebou doporučuji vícevrstevnaté oblečení (pocit tepla nebo zimy se může objevit nezávisle na okolní teplotě) a láhev na vodu/čaj.

malý nafukovací overball
malý nafukovací overball

Reference

Psoas-bederní svaly a tekutinové tělo" jsem si přijela protáhnout bederku a doufala jsem i v nějaké sebepoznání. 
Oboje se mi dostalo vrchovatě. Kdyby někdo nakoukl oknem do centra, tak by asi konstatoval, že prostě jenom ležíme nebo se lehce válíme po overballu. Jana nás učila cviky, které se vně zdají jako nicnedělání. Uvnitř těla a mysli se ale děly velké změny. Mně se při protahování bederní páteře, v místech, kde nejčastěji bolí, otevřelo trauma strachu z návratu deprese, že se znovu propadnu a už nezvládnu vstát. Otevřelo se jako chřtán propasti, proměnilo v slzy, následně v únavu a uvolnění. Odplavalo a s ním i napětí ve svalech. 
Obrovským vítězstvím pro mě také je, že se mi podařilo pomalými, možná i milimetrovými pohyby, dostat mojí ruku do poloh, do které jsem ji po opakovaném vykloubení ramene dát nemohla, neb by se mi rameno zase uvolnilo. 19 let od prvního úrazu mohu v noci vesele rozhodit rukama jako to dělají miminka a kdybych zavítala do školy, tak se mohu hlásit jako správná šprtka, kterou jsem i byla.
,...Co mě ale nejvíce potěšilo, bylo zjištění, že zmizel neodbytný pocit stažení a mražení okolo žaludku. S ním zmizely i úzkostné pocity, které mne v poslední době provázely a braly mi energii...
 Nejenže to byla zajímavá změna a příjemný relaxační zážitek, ale hlavně ten výsledek ! Mám ve svém těle zcela nový pocit. Prázdno, volno, lehko, živo. Osvojené jemné pohyby určitě zařadím do své osobní domácí praxe...
,.....obracíš pozornost lidí z venku dovnitř, pomáháš jim najít spojení, které potřebují, ať jsou na své cestě vývojem kdekoliv...podle jejich cesty se mění prožitky, které zažívají...probouzíš v nich to, co ani mnozí z nich nevědí, ze v sobě mají...napojení na fyzické tělo, na vnitřní vesmír každého z nás...vyladěním spojení těla, vnitřního vesmíru je pomáháš napojit na zdroj poznání všeho...Tvá práce na první pohled vypadá jako ulevovací cvičení na bolavá záda, ale léčí hlavně duši...

Seminář se koná v Rychnově n. Kn. 

Cena je  5 000 Kč.


Počet míst je omezený na 3 - 8, seminář je komorní.  

Přihlásit se můžete přes formulář níže, do kterého můžete napsat i jakýkoliv dotaz, lidé na seminář přivádí různé důvody. 

Těším se na tuto intenzivní a zároveň jemnou práci, kterou spolu budeme procházet a obnovíme síly fyzické i jiné, 

Jana 

Jana Aadhiradasi
Jana Aadhiradasi

Rezervace místa: 

Po odeslání formuláře osobně zašlu (do dvou dní) potvrzení místa a podrobnosti na uvedený mail. 

Uvedené údaje budou použity pouze pro vyřízení rezervace.

K zásadám o ochraně a zpracování osobních údajů více zde GDPR a Všeobecné obchodní podmínky